پیش دبستان و دبستان دخترانه طاهره منطقه 2


22 تیر 1398

اعتماد به نفس دانش آموزان

مولف: - ایزدیار   /  دسته: دسته بندی نشده   /  رتبه دهید:

اعتماد به نفس دانش آموزان

 

اعتماد به نفس دانش آموزان

یکی از بزرگترین هدایایی که می توانیم به دانش آموزانمان بدهیم این است که در آنها حس اعتماد به نفس قوی ایجاد کنیم. در انجام این کار، ما آنها را قادر می سازیم که دستاوردهای بالاتری داشته باشند. اگر دانش آموزان بر این باور باشند که می توانند موفق شوند، موفق خواهند شد.

 

به عنوان معلم، ما در موقعیت بسیار استراتژیک قرار داریم تا اعتماد به نفس دانش آموزانمان را تقویت کنیم، همانطور که هر روز آموزش داده و با آنها تعامل می کنیم!

 

دانش آموزان اغلب رفتارهایی را که به آنها الگو داده شده، منعکس می کنند. به عبارت دیگر، آنها مثل شما خواهند شد.

به دانش آموزان خود بگویید که به دانش آموزان خود به عنوان یک معلم افتخار می کنید. این حس یک راه تاثیرگذار برای اعتماد به نفس دانش آموزان است.

اعتماد به نفس دانش آموزان

ما به عنوان معلم، اغلب با تمرکز بر نیازهای دانش آموزانمان، خودمان را نادیده می گیریم.

یک رژیم سالم بخورید و مطمئن باشید که ناهار و شیرینی های مغذی را برای مدرسه تهیه کنید. تمرین منظم، حتی اگر هر شب یک پیاده روی پر سر و صدا باشد. استراحت کافی داشته باشید و سعی کنید هر شب در همان زمان به رختخواب بروید.

این عادت ها به شما کمک خواهد کرد که احساس خوبی داشته باشید و در کلاس درس خود بهترین باشید.

 

 

نقش تعاملات اجتماعی در اعتماد به نفس دانش آموزان : 

تعاملات اجتماعی تعاملاتی هستند که با افراد خارج از محیط مدرسه می گذرانید. مهم این است که شما زمان را با افراد مسن یا افرادی که به طور کلی شما را تخلیه می کنند، محدود می کنید. صرف وقت با افرادی که از آن لذت می برید بسیار در ایجاد روحیه و اعتماد به نفس دانش آموزان مهم است.

چگونگی همکاری با دوستانتان نیز مهم است. آیا شما توسط آنها ارعاب می شوید؟ چگونه از طریق تلفن صحبت می کنید، نحوه واکنش خود را هنگامی که کسی به اتاق شما بی اطلاع می آید، چیست ؟ همه این تعاملات کوچک مهم است.

اینها مثالهایی برای به دست آوردن الگوهایی برای ایجاد اعتماد به نفس دانش آموزان است. به یاد داشته باشید که دانش آموزان شما به دنبال رو شما هستند.

مشاوران دبستان طاهره همواره راهکارهایی به معلمان، دانش آموزان و والدین آنها ارائه می کنند تا اعتماد به نفس دانش آموزان تقویت شود . 

تعداد مشاهده (452)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "اعتماد به نفس دانش آموزان"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید