پیش دبستان و دبستان دخترانه طاهره منطقه 2
     
 


12 تیر 1398

حفاظت از کودکان در فضای مجازی -قسمت اول

مولف: - ایزدیار   /  دسته: دسته بندی نشده   /  رتبه دهید:

حفاظت از کودکان در فضای مجازی -قسمت اول

 

حفاظت از کودکان در فضای مجازی - قسمت اول

 

بچه های امروز به اینترنت 24 ساعته و 7 روز در هفته دسترسی دارند و از منابع مختلف مانند لپ تاپ ها، تبلت ها، گوشی های هوشمند و ... استفاده می کنند.

این بدان معنی است که برای شما بسیار سخت خواهد بود تا کودک خود را از بسیاری از خطرات اینترنت محافظت کنید

برای کمک به شما، مشاوران دبستان دخترانه طاهره هفت راهبرد ایمنی سایبری را به شما پیشنهاد می کنند. امیدواریم که با استفاده از این چندین تاکتیک در کنار هم، شانس فرزندتان را برای تبدیل شدن به یک قربانی در فضای مجازی کاهش دهیم. در این ذیل به راهکارهایی جهت حفاظت از کودکان در فضای مجازی پرداخته می شود :

1- برای حفاظت از کودکان در فضای مجازی از نرم افزار کنترل والدین استفاده کنید

 

بر اساس یک مطالعه ، در سن 16 سالگی، 56 درصد از نوجوانان فعالیت اینترنت خود را از مادر و پدر پنهان می کنند. این خبر ناخوشایند است. اما نرم افزار کنترل والدین می تواند فعالیت دانش آموزان را بسیار شفاف تر کند. 
نرم افزار کنترل والدین فعالیت اینترنتی کودک شما را ثبت می کند و مطالب نامناسب را مسدود می کند. با این حال تعدادی از نرم افزارهای کنترل والدین وجود دارند که آنها طیف گسترده ای از ویژگی هایی، از جمله توانایی محدود کردن دسترسی به کلمات کلیدی خاص، بازی ها و وب سایت ها را ارائه می کنند. بعضی از برنامه ها گزارش های مفصلی درباره فعالیت آنلاین فرزند شما ارائه می کنند و حتی از طریق پیام متنی به شما هشدار می دهند. 
ایده خوبی است که شما بتوانید به فرزندتان بگویید که فعالیتش قبل از انجام آن تحت نظارت قرار می گیرد و با او درباره اوضاع و احوال شبکه های اجتماعی صحبت کنید.
 
حفاظت از کودکان در فضای مجازی
 
2- راهکار دوم برای حفاظت از کودکان در فضای مجازی کامپیوتر را در یک منطقه محبوس قرار دهید.

یکی از مواردی که به حفاظت از کودکان در فضای مجازی کمک میکند قرار دادن کامپیوتر در قسمتی از منزل است که می توان نظارت بیشتری داشت. تجربه ما در دبستان طاهره نشان می دهد که دانش آموزان و نوجوانان ممکن است از طریق دستگاه های شخصی خود مانند تلفن های هوشمند به اینترنت دسترسی داشته باشند، اما کودکان و دانش آموزان کم سن تر از اینترنت رایانه شما استفاده می کنند تا آنلاین شوند. قرار دادن آن در یک ناحیه ترافیکی بالا که والدین و خواهران و برادران بزرگتر در رفت و آمدند و می توانند ببینند چه اتفاقی در حال رخ دادن است، جوانان شما به جایی می رسند که با کسب آگاهی های لازم، دیگر در خطر نیستند و شما در مورد روابط آنها  و نحوه استفاده آنها از فضای مجازی اطلاع دارید. اگر فرزند شما زیر 10 سال سن داشته باشد، هوشمندی است تا اینترنت را از دسترس او دور نگه دارید. شما می توانید از این فرصت برای یادگیری شیوه های دسترسی ایمن از اینترنت استفاده کنید.

با ما مشاوران دبستان دخترانه طاهره در ادامه این مطلب همراه باشید. 

حفاظت از کودکان در فضای مجازی -قسمت دوم

حفاظت از کودکان در فضای مجازی -قسمت سوم

تعداد مشاهده (450)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "حفاظت از کودکان در فضای مجازی -قسمت اول"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید