پیش دبستان و دبستان دخترانه طاهره منطقه 2


15 تیر 1398

حفاظت از کودکان در فضای مجازی - قسمت دوم

مولف: - ایزدیار   /  دسته: دسته بندی نشده   /  رتبه دهید:

حفاظت از کودکان در فضای مجازی - قسمت دوم

حفاظت از کودکان در فضای مجازی - قسمت دوم

 

در ادامه این مبحث به بررسی چند عامل تاثیرگذار دیگر در رابطه با حفاظت از کودکان در فضای مجازی می پردازیم . امید است با مشاوران دبستان دخترانه طاهره همراه باشید . 

3- نشانه گذاری سایتها برای ایمنی راه دیگری برای حفاظت از کودکان در فضای مجازی است.

کودکان بیشتر وقت خود را صرف «گشت و گذار» در وب می کنند، بنابراین بیشتر احتمال دارد که آنها با تصاویر نامناسب و یا ... مواجه شوند. همانطور که فرزند شما شروع به صرف زمان در اینترنت وجستجو در سایت های مختلف می کند، شما می توانید وب سایت های مورد علاقه خود را نشانه گذاری کنید، بنابراین می توانید امیدوار باشید به دانش آموزان و کودکانتان برای جلوگیری از دستیابی به هرزنامه یا سایت های نامناسب کمک کنید.

 

4- راه چهارم برای حفاظت از کودکان در فضای مجازی اجتناب از دسترسی آنها به سایت های ناآشنا و تبلیغات در آنهاست.

جنایتکاران اغلب سایت های دوستانه کودکانه را با آگهی های رنگی، تبلیغات و بازی ها هدف قرار می دهند. از کودکتان بخواهید همیشه قبل از کلیک کردن روی آگهی یا دانلود کردن موضوعی، از شما اجازه بگیرد. علاوه بر این واقعیت که کودک شما می تواند در معرض فیلم ها یا تصاویر نامناسب قرار گیرد، اطلاعات شخصی شما را نیز می تواند در معرض آن قرار داده شود. از نرم افزار حفاظتی برای محافظت از اطلاعات شخصی خود در برابر جاسوس افزارها و ویروس ها استفاده کنید.

حفاظت از کودکان در فضای مجازی
 

5- محدودیت استفاده از اواخر شب را برای حفاظت کودکان در فضای مجازی تنظیم کنید.

همانطور که بچه ها به استقلال دست می یابند کار سخت تر و سخت تر می شود، اما تنظیم محدودیت در استفاده از اینترنت در اواخر شب می تواند به احتمال افزایش رهایی فرزند شما از آسیب های فضای مجازی کمک کند. این به این دلیل است که خلافکاران اینترنتی اغلب در طول روز کار می کنند و شب ها را برای کودکان هدف قرار می دهند. آنها همچنین می دانند که فرزند شما در طول شب و بعد از ظهر، نظارت کمتری دارند و فرزندتان در آن زمانها بسیار آسیب پذیرند.

یک راه برای اطمینان از اینکه دانش آموزان شما در شبانه روز در در اینترنت تحت حفاظت باشند این است که آنها را در یک اتاق با سیستم امنیتی قرار دهید . در حالی که داشتن یک سیستم امنیتی می تواند امنیت خانه شما را حفظ کند، امنیت فرزندتان را نیز حفظ خواهد کرد.

برای مطالعه مقالات روانشناسی کودک به وبلاگ دبستان طاهره مراجعه نمایید. 

تعداد مشاهده (446)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "حفاظت از کودکان در فضای مجازی - قسمت دوم"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید